logo Usługi Pogrzebowe "A.J. Bobińscy"

tel. +48 606957476

tel. +48 664082198

tel. +48 556200927

ZAKŁAD POGRZEBOWY
A.J. BOBIŃSCY

Kompleksowe Usługi Pogrzebowe i Kamieniarskie

www.pogrzeby-bobinski.pl

Jak należy postępować w wyniku zgonu bliskiej osoby w domu?

fotolia 56407676

Jak należy postępować w wyniku zgonu bliskiej osoby w domu?

Śmierć bliskiej osoby to jedno z najtrudniejszych doświadczeń, przez które możemy przechodzić. W takim momencie, oprócz bólu i smutku, musimy podjąć szereg działań związanych z formalnościami po zgonie. Poniżej znajduje się przewodnik, który może pomóc w tym trudnym czasie.

1. Powiadomienie pogotowia ratunkowego

Jeśli zgon nastąpił w domu, pierwszym krokiem jest powiadomienie pogotowia ratunkowego,  z telefonu stacjonarnego: 999/ z telefonu komórkowego: 112.. Przybyły lekarz potwierdzi zgon i wystawi protokół zgonu. Jest to niezbędne do dalszych formalności (żadnemu zakładowi nie można zlecić przewozu bez stwierdzenia zgonu przez lekarza).

2. Zawiadomienie zakładu pogrzebowego

Następnie powinieneś skontaktować się z zakładem pogrzebowym. Pracownicy zakładu przewiozą ciało zmarłego do chłodni. Zakład pogrzebowy pomoże Ci również w organizacji pogrzebu.

3. Uzyskanie aktu zgonu

Mając już kartę zgonu, powinieneś zgłosić zgon w Urzędzie Stanu Cywilnego, właściwym dla miejsca śmierci zmarłego lub też w miejscowości, w której osoba zmarła zamieszkiwała. Urząd Stanu Cywilnego wyda Ci akt zgonu, który jest niezbędny do dalszych formalności, takich jak załatwienie spraw spadkowych.

4. Organizacja pogrzebu

Zakład pogrzebowy może pomóc w organizacji pogrzebu, w tym wyborze trumny lub urny, przygotowaniu zwłok do pożegnania, sporządzeniu klepsydry, a także uzgodnieniu daty i miejsca pogrzebu. Wszystko to jest częścią procesu żałoby i pożegnania z bliską osobą.

Wsparcie

Pamiętaj, że każda sytuacja jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. W razie potrzeby skonsultuj się z naszym zakładem A.J. Bobińscy, który może pomóc Ci w tym trudnym czasie. Wszystko to jest częścią procesu żałoby, który jest naturalny i nieunikniony. Pamiętaj, że jesteś otoczony wsparciem i nie jesteś sam.

Scroll to Top